Laden Sie die mobilen App

Startuje 7 sezon rowerowy!

Startuje 7 sezon rowerowy!

01.03.2023

Dziś to jest 1 marca rozpocznie się 7 sezon Kołobrzeskiego Roweru Miejskiego. Do dyspozycji mieszkańców zostało udostępnionych 125 jednośladów (plus 10 zapasowych) umiejscowionych przy 12 stacjach rowerowych – wciąż dostępne są rowery z fotelikami do przewozu dzieci. Firma, która serwisuje od kilku lat rowery, zamontowała już system i umieściła rowery w stojakach. W tym roku rowery przeszły mały wizualny lifting, na ich bokach zamieszono nowe obowiązujące logo Kołobrzegu.

Samo korzystanie z KRM pozostaje bez zmian, dalej pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia jest bezpłatne. Przejażdżka nieprzekraczająca godziny kosztuje 2 zł, druga godzina – 3 zł, a trzecia i każda następna godzina wypożyczenia to 10 zł. Wraz z Kartą Mieszkańca pierwsze 40 jazdy rowerem jest bezpłatne.

Sprawdziliśmy jak wyglądało używanie rowerów w poprzednich latach i tak rekordowym rokiem był 2017 w którym Rowery Miejskie wypożyczano 104 tysiące razy, a w roku 2022 już tylko 48 tysięcy. Zapewne ma na to wpływ ilość hulajnóg elektrycznych, których z roku na rok przybywa.

Aby wypożyczyć rower, należy zarejestrować się w systemie. W tym celu można skorzystać z aplikacji Nextbike dla Android lub iOS, strony KolobrzeskiRower.pl lub terminala na stacji rowerowej. Na początku należy wpisać swoje dane, następnie kliknąć w przesłany mailem link aktywacyjny i zasilić konto kwotą co najmniej 10 złotych. Z tych pieniędzy finansowane będą ewentualne opłaty za wypożyczenia. To zarazem minimalny stan konta umożliwiający korzystanie z systemu.