Pobierz aplikacje

Kołobrzeg – 100 tysięcy przejazdów rowerem miejskim

Kołobrzeg – 100 tysięcy przejazdów rowerem miejskim

29.11.2018

30 listopada kończy się drugi sezon Kołobrzeskiego Roweru Miejskiego. Od 1 marca rowery zostały wypożyczone ponad 100 tysięcy razy. W systemie zarejestrowanych jest ponad 15 tysięcy użytkowników. Korzystało z niego też wielu turystów, którzy wypożyczyli rowery korzystając z kont założonych w innych systemach Nextbike.

Kołobrzeski Rower Miejski to 13 stacji wypożyczeń i 135 rowerów. Uruchomiony w czerwcu zeszłego roku system od razu zyskał popularność wśród mieszkańców i turystów. Liczba wypożyczeń w tym sezonie wynosi ponad 100 tysięcy.

„Kołobrzeg to miasto turystyczne i widać to po statystykach systemu. Najwięcej wypożyczeń – w sumie ponad 50 tysięcy – odnotowaliśmy w lipcu i sierpniu tego roku. Z przeszło 100 tysięcy wypożyczeń w całym sezonie aż 25% zostało dokonanych za pomocą konta Nextbike założonego poza Kołobrzegiem. Z tej możliwości korzystali zarówno turyści, którzy podczas urlopu odwiedzili miasto, jak i mieszkańcy Kołobrzegu, którzy wcześniej założyli konto w innym systemie” – tłumaczy Robert Lech, prezes Nextbike Polska.

„Te liczby, statystyki, to nie tylko czysta matematyka czy ekonomia. Dla mnie jako prezydenta Miasta Kołobrzeg jest to przede wszystkim zadowolenie mieszkańców i turystów, którzy korzystają z możliwości oferowanych przez rower miejski. Cieszę się, że rośnie samoświadomość aktywnego i zdrowego trybu życia, i że coraz więcej osób porzuca auta na rzecz innych środków transportu. Kołobrzeg pozwala każdemu z nas na kilometry niezapomnianych wrażeń, a sieć naszych ścieżek rowerowych zapewnia komfortowe poruszanie się po całym mieście” – mówi prezydent Kołobrzegu Anna Mieczkowska.

Najlepszym miesiącem był lipiec. Przez 31 dni rowery wypożyczono 25 397 razy. W niedzielę, 29 lipca, padł dobowy rekord liczby przejazdów – przez 24 godziny z rowerów skorzystano 1255 razy. Oznacza to, że przez całą dobę wypożyczano rowery średnio raz na minutę!
Największą popularnością w tym sezonie cieszyły się stacje: Latarnia Morska, Ratusz i Kamienny Szaniec. Użytkownicy najchętniej jeździli między Kamiennym Szańcem a Latarnią Morską. Średni czas jednego wypożyczenia wynosił 25 minut i 7 sekund.

O północy z piątku na sobotę możliwość wypożyczenia roweru zostanie wyłączona, potem jednoślady trafią do magazynu, a stacje zostaną zabezpieczone przed zimą. Ponownie rowery będzie można wypożyczyć już 1 marca.