Pobierz aplikacje

Rozpoczęliśmy 5. sezon KRM!

Rozpoczęliśmy 5. sezon KRM!

15.03.2021

Dziś w nocy rozpoczął się 5. sezon Kołobrzeskiego Roweru Miejskiego. Do dyspozycji mieszkańców zostało udostępnionych 125 jednośladów umiejscowionych przy 12 stacjach rowerowych – wciąż dostępne są rowery z fotelikami do przewozu dzieci.

Samo korzystanie z KRM pozostaje bez zmian, dalej pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia jest bezpłatne. Przejażdżka nieprzekraczająca godziny kosztuje 2 zł, druga godzina – 3 zł, a trzecia i każda następna godzina wypożyczenia to 10 zł.

Aby wypożyczyć rower, należy zarejestrować się w systemie. W tym celu można skorzystać z aplikacji Nextbike dla Android lub iOS, strony KolobrzeskiRower.pl lub terminala na stacji rowerowej. Na początku należy wpisać swoje dane, następnie kliknąć w przesłany mailem link aktywacyjny i zasilić konto kwotą co najmniej 10 złotych. Z tych pieniędzy finansowane będą ewentualne opłaty za wypożyczenia. To zarazem minimalny stan konta umożliwiający korzystanie z systemu.

Wypożyczenie roweru również jest bardzo proste. Wystarczy mieć aktywne konto w systemie i skorzystać z aplikacji Nextbike lub postępować zgodnie z instrukcjami na terminalu – wpisać swój numer telefonu, kod PIN i numer roweru.

Kołobrzeski Rower Miejski został uruchomiony w czerwcu 2017 roku. Tegoroczny sezon rowerowy wynika z ponownego wyboru spółki Nextbike Polska jako operatora systemu – aktualna umowa będzie trwała do końca 2022 roku. Obecny sezon potrwa do końca listopada.