Pobierz aplikacje

Jak to działa?

1. Dołącz

Krok 1

Zarejestruj się klikając przycisk „Rejestracja”, podaj wymagane dane, zaakceptuj regulamin i wpłać minimum 10 zł opłaty inicjalnej.

W celu uruchomienia konta zaloguj się na podany podczas rejestracji adres e-mail oraz kliknij w link aktywujący konto. W przeciwnym wypadku Twoje konto nie będzie umożliwiało korzystania z bezobsługowej wypożyczalni rowerów

Wystarczy 1 minuta i gotowe – możesz już korzystać z rowerów miejskich 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.
Po zarejestrowaniu otrzymasz wiadomość sms oraz wiadomość e-mailową wraz z kodem PIN, który razem z Twoim numerem telefonu są identyfikatorami w systemie.

2. Wypożycz

Krok 2

Podejdź do terminala, naciśnij „Wypożycz” i postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie. Rower, który wybrałeś zostanie zwolniony automatycznie.
Jeżeli jest zabezpieczony obejmą – odblokuj go za pomocą otrzymanego kodu do zamka szyfrowego, wyświetlonego na ekranie terminala przy wypożyczeniu. Szerokiej drogi!

3. Zwróć rower

Krok 3

Nie musisz nawet podchodzić do terminala. Wystarczy, że wprowadzisz rower do elektrozamka. Bez obaw – sygnał dźwiękowy potwierdzi prawidłowy zwrot.
W celu upewnienia się, że zwrot został zakończony pomyślnie, dokonaj weryfikacji na swoim koncie użytkownika poprzez aplikację mobilną, stronę internetową lub kontakt z numerem Biura Obsługi Klienta.
Jeśli na stacji nie ma wolnego miejsca, przypnij rower zamkiem szyfrowym do ucha wybranego stojaka lub innego roweru i przetasuj cyfry. W takim przypadku podejdź do terminala, przyciśnij „Zwrot” i postępuj zgodnie ze wskazówkami na ekranie.

4. Jeszcze raz!

Krok 4

Korzystaj z rowerów miejskich, kiedy tylko masz ochotę. Pierwsze 20 minut jazdy zawsze jest darmowe!

5. Jeszcze szybciej?

Krok 5

Pobierz aplikację mobilną.
Za pomocą aplikacji mobilnej wypożyczysz rower zarówno zamknięty w elektrozamku jak i za pomocą obejmy bez podchodzenia do terminala.
Kod do obejmy będzie wyświetlany podczas wypożyczenia danego roweru.
Rower za pomocą aplikacji możesz wypożyczyć za pomocą dwóch sposobów:
• Klikając „Wypożycz rower” w aplikacji i wpisując jego numer
• Skanując kod QR danego roweru znajdujący się na każdym rowerze

FAQ

Jak zarejestrować się w systemie?
Należy wybrać opcję Rejestracja na stronie www.kolobrzeskirower.pl oraz wypełnić formularz rejestracyjny. W celu aktywacji konta należy dokonać opłaty inicjalnej w wysokości min. 10 zł. Jak tylko kwota wpłynie na konto – konto stanie się aktywne i umożliwi wypożyczanie rowerów.
Pamiętaj, aby potwierdzić również link aktywacyjny, który został przesłany e-mailowo na adres podany przy rejestracji.
Jak korzystać Z Kołobrzeskiej Karty Mieszkańca (KKM)?
Wnioski o wydanie Kołobrzeskiej Karty Mieszkańca (KKM) można składać elektronicznie poprzez stronę www.kkm.kolobrzeg.pl oraz w formie papierowej w Biurze Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Kołobrzeg.
Jeśli już posiadasz KKM, przypisz ją do swojego konta w systemie Kołobrzeskiego Roweru Miejskiego a przedłużysz czas bezpłatnej jazdy do 40 minut.
SPOSÓB POSTĘPOWANIA:
• Zaloguj się na stronie www.kkm.kolobrzeg.pl

Dane do logowania dostępne są na wniosku o wydanie KKM:
login to: e-mail/telefon/numer KKM
hasło to: ustalone przez Ciebie hasło/PESEL

• Wybierz zakładkę KARTY i PAKIETY
• Wybierz opcję: Dopisz kartę do mojego konta w KRM, jeśli masz już konto w systemie Kołobrzeskiego Roweru Miejskiego lub
• Wybierz opcję : Utwórz konto w KRM, jeśli nie masz jeszcze konta w systemie Kołobrzeskiego Roweru Miejskiego
• Po zalogowaniu do konta rowerowego, karta zostanie do niego automatycznie dodana.

PAMIĘTAJ, ŻE:
• KKM dodajesz do konta raz i zniżka aktywuje się automatycznie.
• Zniżka działa na wszystkie wypożyczenia w systemie Kołobrzeskiego Roweru Miejskiego, niezależnie od tego czy rower wypożyczasz przez terminal, aplikację czy BOK.
• Dodatkowo KKM możesz używać jako identyfikatora przy terminalu. Po zbliżeniu do niego karty oraz wprowadzeniu PIN-u, możesz wypożyczyć rower.

Jak wypożyczyć rower?
Wystarczy podejść do terminala, nacisnąć przycisk „Wypożycz” i postępować zgodnie ze wskazówkami na ekranie terminala. Rower zostanie automatycznie zwolniony z elektrozamka.
Gdy rower jest zabezpieczony obejmą, należy ją rozpiąć otrzymanym 4 cyfrowym kodem. Kod pojawia się na terminalu przy wypożyczeniu roweru, a także w aplikacji mobilnej. Kod do obejmy można otrzymać również poprzez kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta.
Rower możesz wypożyczyć również za pomocą aplikacji mobilnej lub poprzez kontakt z numerem +48 94 721 42 42.
Jak zwrócić rower?
Wystarczy wprowadzić rower do elektrozamka. Jeśli chcesz upewnić się, że rower został poprawnie zwrócony w systemie możesz sprawdzić stan wynajmów w aplikacji mobilnej, poprzez stronę internetową lub kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta.
Co zrobić, kiedy na stacji nie ma wolnego stojaka do wstawienia roweru?
W przypadku, gdy zwrot roweru nie jest możliwy poprzez elektrozamek (np. nieczynna stacja lub brak wolnego stojaka) zabezpiecz rower obejmą. Otwórz obejmę kodem, otrzymanym przy wypożyczeniu, przypnij rower do ucha innego roweru lub stałego elementu stacji. Następnie zamknij obejmę i przetasuj cyfry. Pamiętaj, że tak zwrócony rower musisz oddać w systemie. W tym celu podejdź do terminala i naciśnij Zwrot. Postępuj zgodnie z informacjami wyświetlanymi na ekranie terminala.
Tak przypięty rower możesz oddać za pomocą aplikacji lub poprzez kontakt z Biurem Obsługi Klienta. Jeśli zapomniałeś kodu do obejmy sprawdź go w aplikacji mobilnej lub skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta.
Skąd mam wiedzieć, że zwrot nastąpił prawidłowo?
Dla pewności rekomendujemy sprawdzenie swojego stanu wynajmów za pomocą aplikacji mobilnej Nextbike lub po zalogowaniu się na swoje konto poprzez stronę internetową, a także poprzez kontakt telefoniczny: +48 94 721 42 42
Mam problem z działaniem stacji lub zauważyłem usterkę – co mogę zrobić?
Będziemy wdzięczni za przekazanie informacji zawierającej numer problematycznej stacji lub roweru poprzez aplikację mobilną, wiadomości e-mail na adres Biura Obsługi Klienta lub poprzez kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta. Nasz serwis podejmie kroki w celu usunięcia ewentualnej usterki najszybciej, jak tylko będzie to możliwe. Nasi pracownicy 24 godziny na dobę monitorują stan systemu, natomiast takie zgłoszenia pozwalają nam interweniować jeszcze szybciej.
Ile kosztuje korzystanie z rowerów?
Cennik standardowy

Wypożyczenie roweru do 20 minut jest bezpłatne.

Wypożyczenie roweru do 1 godziny to koszt 2 zł.

Wypożyczenie roweru do 2 godzin to 5 zł.

Wypożyczenie roweru do 3 godzin to koszt 15 zł.

Każda kolejna godzina to dodatkowo 10 zł.

Cennik z Kołobrzeską Kartą Mieszkańca

Wypożyczenie roweru do 40 minut jest bezpłatne.

Wypożyczenie roweru do 1 godziny to koszt 2 zł.

Wypożyczenie roweru do 2 godzin to 5 zł.

Wypożyczenie roweru do 3 godzin to koszt 15 zł.

Każda kolejna godzina to dodatkowo 10 zł.

Jak doładować swoje konto?
Po zalogowaniu się do swojego profilu na www.kolobrzeskirower.pl w zakładce „Doładuj konto” wybierz jedną z metod płatności: karta płatnicza lub przelew internetowy.
UWAGA: W przypadku wybrania metody płatności za pomocą przelewu Twój tytuł przelewu jest dedykowany dla Ciebie i jest bardzo ważny w celu poprawnego zaksięgowania wpłaty.
Jak doładować swoje konto kartą z możliwością obciążenia (np. karty kredytowej)?
Do zarejestrowanego konta możesz podpiąć kartę kredytową, w tym celu skorzystaj z aplikacji Nextbike lub dodaj kartę przy terminalu, w momencie gdy stan konta jest niższy niż 10 zł.
Wybrałem płatność kartą kredytową, a moje konto zostało zdezaktywowane? Dlaczego?
Oznacza to, że system nie miał możliwości pobrania środków w karty. Powody mogą być różne: blokada karty lub brak środków na koncie.
Dokonałem płatności, raz wypożyczyłem rower i moje konto znowu jest nieaktywne – dlaczego?
Prawdopodobnie na Twoim koncie znajduje się mniej niż 10 zł. Pamiętaj, że konto jest aktywne jedynie w momencie posiadania na nim minimum 10 zł lub posiadania podpiętej karty kredytowej. W związku z tym zapisem regulaminu, operator rekomenduje zasilanie konta kwotą wyższą, niż 10 zł – np. 20, 30 zł.
Co zrobić, jeśli system naliczył mi nieodpowiednią opłatę?
Przede wszystkim nie należy się denerwować. Jeśli kwota, jaką system naliczył Ci za korzystanie z roweru, nie jest adekwatna do stanu faktycznego – po prostu złóż reklamację, wysyłając wiadomość na adres [email protected] Na jej rozpatrzenie mamy maksymalnie 14 dni, ale postaramy się odpowiedzieć tak szybko, jak będzie to możliwe. Jeśli po weryfikacji okaże się, że system popełnił błąd, zwrócimy Ci całą nieodpowiednio naliczoną sumę.
Ile rowerów mogę wypożyczyć?
Na jedno konto wypożyczysz jednocześnie maksymalnie 4 rowery. Dla każdego roweru system osobno nalicza czas wypożyczenia, dlatego nie musisz oddawać wszystkich w tym samym momencie. W przypadku wypożyczeń niestandardowych, tj. wynajmy grupowe, prosimy o kontakt z adresem e-mailowym: [email protected].
Co zrobić, jeśli mam problem z wypożyczeniem lub zwrotem roweru przy terminalu?
W przypadku problemów z przeprowadzeniem dowolnej operacji przy terminalu, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta. Będziesz mógł szybko i sprawnie przeprowadzić wybraną operację. Jesteśmy do Twojej dyspozycji całodobowo pod numerem telefonu +48 94 721 42 42
Czy do roweru mogę doczepić fotelik dziecięcy?
Samodzielne zamontowanie fotelika do roweru nie jest możliwe. Możesz skorzystać z rowerów z fotelikiem wchodzących w skład systemu Kołobrzeskiego Roweru Miejskiego. Gdzie je znajdziesz? Sprawdź w zakładce Mapa stacji, wybierając filtr: Rowery z fotelikiem dziecięcym lub w aplikacji Nextbike.
Jak włączyć lampę roweru ?
Lampa uruchamia się automatycznie po wprowadzeniu roweru w ruch. Wystarczy zatem, że zaczniesz pedałować, a lampa oświetli Ci drogę
Co zrobić, jeśli wypożyczony rower został skradziony?
W przypadku kradzieży roweru dokonanej podczas użytkowania, wypożyczający musi jak najszybciej powiadomić o tym Biuro Obsługi Klienta.
Czy zarejestrowany w jednym systemie mogę korzystać z rowerów w innych miastach?
Nasze systemy są kompatybilne, rejestracja w jednym z nich, umożliwia wypożyczenie rowerów we wszystkich miastach w Polsce i na świecie gdzie operatorem jest Nextbike. Warto pamiętać, że każdy z systemów charakteryzuje się swoim cennikiem oraz regulaminem.
Jak identyfikować się przy wypożyczeniu za pomocą karty zbliżeniowej zamiast numeru telefonu i PIN-u?
Dla uproszczenia i ułatwienia procesu wynajmowania rowerów, identyfikacji można dokonać za pomocą każdego urządzenia, które posiada funkcję bezdotykowego identyfikatora. Jest to większość zbliżeniowych kart plastikowych – np. karta miejska, Elektroniczna Legitymacja Studencka a także większość kart płatniczych.
W celu rejestracji karty należy podejść do terminala wpisać numer telefonu oraz kod PIN, a następnie w wyznaczone miejsce przyłożyć kartę.
Przy kolejnym wypożyczeniu można już identyfikować się przy terminalu za pomocą karty, czyli przyłożyć ją w celu zalogowania się.
Jeżeli chcesz logować się wyłącznie za pomocą karty, bez podania PIN-u – odznacz opcję „Przy każdym wypożyczeniu i zwrocie ze względu na bezpieczeństwo proszę pytać mnie o mój PIN” na swoim koncie na portalu www.kolobrzeskirower.pl
Czy można wypożyczać rowery za pomocą aplikacji mobilnej ?
Oczywiście, poprzez aplikację możesz wypożyczyć rower zablokowany w elektrozamku jak i również zabezpieczony za pomocą obejmy. Jeśli chcesz wypożyczyć rower za pomocą aplikacji możesz wybrać dwie opcję: wpisać jego numer w aplikacji lub zeskanować kod QR.
Rower zabezpieczony elektrozamkiem zostanie automatycznie zwolniony, jeśli jest zabezpieczony obejmą, kod do obejmy zostanie wyświetlony w mobilnej aplikacji.
Po jakim czasie od zakończenia jazdy i zwrócenia roweru do stacji można ponownie w tej samej stacji wypożyczyć rower?
Inny rower możesz wypożyczyć od razu. Jeśli jednak chcesz wypożyczyć ten sam rower – odczekaj 3 minuty.
Mam problem z wypożyczeniem – po podaniu numeru telefonu i PIN-u jestem proszony o podanie numeru karty kredytowej tak, jakbym miał rejestrować się od początku. Co zrobić?
Normalnie w trakcie identyfikacji nie powinna pojawić się prośba o numer karty kredytowej. Taka sytuacja może się zdarzyć, gdy np. podasz błędny numer telefonu, a terminal odczyta Cię jako nowego użytkownika, który nie posiada środków.
Terminal prosi o podanie numeru karty kredytowej również w momencie posiadania na koncie mniej niż 10 zł. Najlepiej spróbuj raz jeszcze dokładnie wprowadzić swoje dane w celu zalogowania się lub skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta.
Na stacji nie ma żadnego roweru – dlaczego?
Zespoły relokacyjne Nextbike przewożą rowery 24 godziny na dobę, aby na bieżąco uzupełniać braki na stacjach, ale nie jesteśmy w stanie zagwarantować, zwłaszcza w godzinach szczytu, że rowery zawsze będą dostępne na każdej stacji.
Czy będą powstawać kolejne stacje?
Zachęcamy do zgłaszania sugestii dotyczących powstawania nowych lokalizacji do Urzędu Miasta Kołobrzeg, kontakt e-mailowy: [email protected]
Czy mogę zrobić przerwę w przejażdżce i zostawić rower na kilka minut?
Oczywiście, jednak najważniejszy w tym przypadku jest zdrowy rozsądek. Nie zostawiajmy rowerów w miejscach odosobnionych czy „ryzykownych” i przypinajmy je odpowiednio linką z zamkiem szyfrowym do stałych, solidnych elementów, a na pewno nic się nie stanie. Uspakajamy też, że inna osoba nie będzie mogła takiego roweru – przypiętego na chwilę, w trakcie podróży, na zamek szyfrowy – wypożyczyć za pomocą aplikacji mobilnej ani QR kodu, ponieważ w systemie rower będzie widniał jako wypożyczony.
Czy korzystanie z serwisu internetowego, zwłaszcza przy logowaniu i płatnościach, jest bezpieczne?
Strony logowania, rejestracji i „Twoje konto” są szyfrowane przez SSL, co widać poprzez link po wejściu na każdą z nich. Strony uruchamiające aplikację z Nextbike API są dodatkowo szyfrowane, ale działają na zasadzie iframe, stąd nie widać tego w adresie. Dodatkowo zostało włączone i wymuszone szyfrowanie dla całego serwisu. Gwarantujemy więc, że korzystanie ze strony jest 100% bezpieczne na każdym etapie.