Pobierz aplikacje

Kołobrzeski Rower Miejski – podsumowanie pierwszego sezonu

Kołobrzeski Rower Miejski – podsumowanie pierwszego sezonu

27.11.2017

Kończy się pierwszy sezon Kołobrzeskiego Roweru Miejskiego. Z systemu będzie można korzystać do czwartku do północy, potem rowery trafią do magazynu, gdzie przejdą przegląd i serwis.

Kołobrzeg to pierwsze tak turystyczne miasto w Polsce, w którym można korzystać z rowerów Nextbike. To dla nas ciekawe doświadczenie” – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska, operatora Kołobrzeskiego Roweru Miejskiego. „Zwykle w naszych systemach w miesiącach letnich obserwujemy związany z wakacyjnymi wyjazdami spadek liczby wypożyczeń. W Kołobrzegu jest odwrotnie – lipiec i sierpień były zdecydowanie najlepszymi miesiącami, co jest efektem turystycznego charakteru miasta. System ruszył jednak dopiero w połowie czerwca, co również miało wpływ na wyniki.

Pierwszy Sezon Kołobrzeskiego Roweru Miejskiego dobiega końca. W naszym mieście rowery cieszyły się dużą popularnością zarówno wśród turystów, jak i mieszkańców. Widząc ilość wypożyczeń i zadowolenie korzystających mogę śmiało stwierdzić, że był to znakomity pomysł. System sprawdził się w 100 %. Liczę, że w przyszłym sezonie kołobrzeski rower miejski również będzie cieszył się tak ogromnym powodzeniem” mówi prezydent Miasta Janusz Gromek.

W lipcu kołobrzeskie rowery były wypożyczane ponad 18 tysięcy razy, w sierpniu wypożyczeń było ponad 19 tysięcy. Od czerwca mieszkańcy Kołobrzegu i turyści wypożyczyli rowery łącznie ponad 57 tysięcy razy. Oznacza to, że każdy ze 125 rowerów ma za sobą średnio 459 wypożyczeń! W systemie zarejestrowało się ponad 5500 osób. Jednorazowa rejestracja w systemie Nextbike umożliwia korzystanie ze wszystkich systemów Nextbike w Polsce i na świecie. Z takiej możliwości w Kołobrzegu skorzystało aż 2597 osób, m.in. z Warszawy, Poznania i Wrocławia, które wypożyczyły rowery aż 23 tysiące razy! „To pokazuje, że kompatybilność z innymi systemami jest bardzo ważna dla użytkowników. Czterdziestu procent wypożyczeń dokonali turyści, którzy odwiedzili Kołobrzeg, lub mieszkańcy miasta, którzy posiadali już konto Nextbike” – tłumaczy Tomasz Wojtkiewicz.

Średni czas jednego wypożyczenia Kołobrzeskiego Roweru Miejskiego to 25 minut i 14 sekund. Warto przypomnieć, że pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia jest całkowicie bezpłatne.

Najpopularniejsze stacje Kołobrzeskiego Roweru Miejskiego:

1. Latarnia Morska

2. Kamienny Szaniec

3. Ratusz

4. Dworzec PKP

5. Stadion

Najpopularniejsze trasy:

1. Kamienny Szaniec do Latarnia Morska

2. Latarnia Morska do Kamienny Szaniec

3. Ratusz do Latarnia Morska

4. Latarnia Morska do ul. Arciszewskiego

5. ul. Arciszewskiego do Latarnia Morska

W tym roku Kołobrzeski Rower Miejski został uruchomiony 15 czerwca. Przyszły sezon zacznie się znacznie wcześniej, bo już 1 marca. Założone w tym sezonie konta użytkowników i zgromadzone na nich środki pozostają aktywne. Nowi użytkownicy mogą się zarejestrować na stronie Kołobrzeski Rower. Wystarczy być osobą pełnoletnią lub mieć ukończone 13 lat i posiadać zgodę rodziców.