Pobierz aplikacje

Kołobrzeski Rower Miejski powraca po zimowej przerwie

Kołobrzeski Rower Miejski powraca po zimowej przerwie

19.02.2018

Już tylko dni dzielą nas od rozpoczęcia drugiego sezonu Kołobrzeskiego Roweru Miejskiego. System zostanie uruchomiony o północy z 28 lutego na 1 marca.

Już ubiegłoroczny sezon pokazał, jak dobrym pomysłem było uruchomienie Kołobrzeskiego Roweru Miejskiego. Od połowy czerwca do końca listopada 125 rowerów zostało wypożyczonych ponad 57 tysięcy razy. W systemie zarejestrowało się 5500 osób, z rowerów skorzystało również niemal 2600 osób, które wcześniej zarejestrowały się w innych systemach Nextbike.

Ubiegłoroczne statystyki pokazały, że z rowerów korzystają zarówno turyści, jak i mieszkańcy. To ważne, bo pokazuje, że rower publiczny jest nie tylko doskonałym sposobem na rekreację, ale służy również do codziennego transportu” – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska.

Kołobrzeski Rower Miejski stał się kolejną atrakcją, którą doceniają odwiedzający nas turyści. Cieszy mnie, że korzystają z niego również mieszkańcy, którzy coraz częściej traktują rower jako środek codziennego transportu” – mówi prezydent Kołobrzegu Janusz Gromek. „Już poprzedni sezon pokazał, że Kołobrzeski Rower Miejski był strzałem w dziesiątkę. Jestem pewien, że ten rok będzie jeszcze lepszy zwłaszcza, że rowery będzie można wypożyczać również wiosną”.

Tegoroczny sezon rozpoczyna się już 1 marca. Podobnie, jak rok temu, będzie można korzystać ze 125 rowerów i 12 stacji wypożyczeń: Stadion, Ul. 1 Maja, Ratusz, Ul. Słowińców, Dworzec PKP, Latarnia Morska, Kamienny Szaniec, Ul. Arciszewskiego, Ul. Toruńska, Ul. Świętego Wojciecha, Ogrody – ul. Fredry i Podczele – ul. Brzeska.

Aby wypożyczyć rower wystarczy zarejestrować się w systemie korzystając ze strony internetowej, aplikacji mobilnej Nextbike lub terminalu i wpłacić 10 złotych. Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia jest całkowicie bezpłatne. Dzięki temu rower publiczny jest nie tylko najprzyjemniejszym, najzdrowszym i najszybszym środkiem komunikacji miejskiej, ale również najtańszym. „Rower publiczny to odpowiedź na problemy i wyzwania współczesnych miast, takie jak korki, zanieczyszczenie powietrza, brak miejsc parkingowych. Efekty jego uruchomienia widać nie tylko w liczbie wypożyczeń, ale również wzroście popularności transportu rowerowego. Wielu użytkowników właśnie dzięki rowerom publicznym przekonuje się, że z roweru można korzystać na co dzień” – mówi Tomasz Wojtkiewicz.

Kołobrzeg to niejedyne miasto w regionie, w którym będzie można wypożyczyć rowery Nextbike. Z systemu można korzystać również w Szczecinie, a już za dwa miesiące rower publiczny zostanie uruchomiony w Koszalinie. Ze wszystkich systemów Nextbike można korzystać za pomocą jednego konta, bez konieczności dodatkowej rejestracji. To szczególnie wygodne dla turystów i osób często podróżujących. W Polsce rowery Nextbike dostępne są w największych miastach i aglomeracjach (m.in. w Warszawie, Łodzi, Poznaniu i Wrocławiu), łącznie na świecie można je wypożyczać w ponad 150 miastach w 25 krajach, mi.in. w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, na Łotwie, Estonii i w Finlandii.