Pobierz aplikacje

Kołobrzeski Rower Miejski ruszy już w czwartek!

Kołobrzeski Rower Miejski ruszy już w czwartek!

12.06.2017

W czwartek, 15 czerwca, zostanie uruchomiony Kołobrzeski Rower Miejski. Do dyspozycji mieszkańców i turystów będzie 125 rowerów, które będzie można wypożyczać na 12 stacjach.  Z rowerów będzie można korzystać do końca listopada.

Umowę w tej sprawie podpisano w ubiegły wtorek, a już w piątek Nextbike Polska, wykonawca i operator systemu, zakończył jego instalację. W tej chwili trwają odbiory i rozruch.

„Kołobrzeg jest jedną z 26 miejscowości w Polsce, których mieszkańcy mogą w tym roku korzystać z rowerów Nextbike. Jest to dla nas miejsce szczególne. To tutaj, dzięki niezwykłym walorom tego miejsca, możemy zaprezentować nasz system mieszkańcom całej Polski, którzy już teraz, i w najbliższych miesiącach, odwiedzą Kołobrzeg” – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska. – „To pierwszy taki projekt nad polskim morzem, to też pierwsze tak popularne wśród turystów miejsce, w którym jesteśmy. Będzie to dla nas niezwykłe doświadczenie.”

By korzystać z Kołobrzeskiego Roweru Miejskiego, trzeba zarejestrować się na stronie internetowej www.kolobrzeskirower.pl i zasilić swoje konto w systemie kwotą co najmniej 10 złotych, która jest niezbędna do aktywacji konta i może być zwrócona po jego likwidacji. Pierwsze 20 minut każdej przejażdżki jest zawsze bezpłatne, wypożyczenie do 60 minut kosztuje 2 złote, druga godzina – 3 zł, a trzecia i każda kolejna – po 10 zł. Cennik będzie promował krótkie wypożyczenia tak, by rowery mogły służyć jak największej liczbie użytkowników.

Co ważne, z systemu mogą korzystać również użytkownicy, którzy mają już konto Nextbike założone w innym mieście. To znaczne ułatwienie dla turystów m.in. z Warszawy, Łodzi, Poznania, czy Berlina. Zasada ta działa w obie strony – mieszkańcy Kołobrzegu, którzy zarejestrują się w systemie, mogą korzystać z rowerów Nextbike w Polsce i na całym świecie.

By wypożyczyć rower, wystarczy wpisać na terminalu swój numer telefonu, kod PIN i numer wypożyczanego roweru. Można również skorzystać ze specjalnej darmowej aplikacji Nextbike, która umożliwia m.in. wypożyczenie roweru poprzez skanowanie kodu QR. Trwa to zaledwie kilka sekund. Rower zwracamy wpinając go w elektrozamek na tej samej lub dowolnej innej stacji Kołobrzeskiego Roweru Miejskiego.

Stacje Kołobrzeskiego Roweru Miejskiego:

Stadion, Ul. 1 Maja, Ratusz, Ul. Słowińców, Dworzec PKP, Latarnia Morska, Kamienny Szaniec, Ul. Arciszewskiego, Ul. Toruńska, Ul. Świętego Wojciecha, Ogrody – ul. Fredry, Podczele – ul. Brzeska.

Miasto podpisało umowę na obsługę systemu na cztery kolejne lata. Sezon rowerowy w Kołobrzegu będzie trwał aż do 30 listopada, a w kolejnych latach zacznie się już 1 marca.

Źródło: Nextbike Polska