Pobierz aplikacje

Kołobrzeski Rower Miejski – zakończenie zimowej przerwy

Kołobrzeski Rower Miejski – zakończenie zimowej przerwy

22.02.2019

Już za tydzień po raz pierwszy w tym roku mieszkańcy Kołobrzegu będą mogli wypożyczyć rowery miejskie. 1 marca rozpoczyna się dziewięciomiesięczny sezon, w którym dostępnych będzie 135 rowerów, które można wypożyczać na 13 stacjach.

Nextbike Polska, operator Kołobrzeskiego Roweru Miejskiego, jest już gotowy do rozpoczęcia nowego sezonu. Przez trzy ostatnie miesiące rowery przeszyły dokładny przegląd, naprawiono lub wymieniono zużyte elementy. Przypomnijmy, w 2018 roku rowery zostały wypożyczone ponad 100 tysięcy razy.

„O zaletach Kołobrzeskiego Roweru Miejskiego można mówić bez końca. Doceniają go nasi mieszkańcy i turyści. Liczba wypożyczeń i użytkowników rośnie z roku na rok. System wrósł w miasto i stanowi jego nieodłączny element. Mogę śmiało powiedzieć, że w takim mieście jak Kołobrzeg rower miejski to nie tylko środek transportu ale i nieodzowny element infrastruktury turystycznej” – mówi prezydent Kołobrzegu Anna Mieczkowska.

„Nie możemy się doczekać kolejnego sezonu. Kołobrzeg to miasto turystyczne, w którym wyjątkowo dużo wypożyczeń dokonywanych jest przez osoby odwiedzające miasto, a szczyt wypożyczeń notujemy w miesiącach wakacyjnych. W tym roku zachęcamy więc przede wszystkim mieszkańców miasta, by traktowali rower nie tylko jako jedną z atrakcji turystycznych, ale również jako środek codziennego transportu” – mówi Robert Lech, prezes Nextbike Polska.

Aby wypożyczyć rower, należy zarejestrować się w systemie. Wystarczy na stronie KolobrzeskiRower.pl  wpisać swoje dane, kliknąć w przesłany mailem link aktywacyjny i zasilić konto kwotą co najmniej 10 złotych. Z tych pieniędzy finansowane będą ewentualne opłaty za wypożyczenia. To zarazem minimalny stan konta umożliwiający wypożyczenie roweru.

Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia jest zawsze bezpłatne. Przejażdżka nieprzekraczająca godziny kosztuje 2 zł, druga godzina – 3 zł, a trzecia i każda następna godzina wypożyczenia to 10 zł.

Wypożyczenie roweru jest bardzo proste. Wystarczy mieć aktywne konto w systemie i postępować zgodnie z instrukcjami na terminalu – wpisać swój numer telefonu, kod PIN i numer roweru. Można też skorzystać z aplikacji Nextbike na telefony komórkowe.

Kołobrzeski Rower Miejski został uruchomiony w czerwcu 2017 roku. Składa się z 13 stacji i 135 rowerów, w tym rowerów wyposażonych w foteliki do przewożenia dzieci. Tegoroczny sezon potrwa do końca listopada.