Pobierz aplikacje

Udany start Kołobrzeskiego Roweru Miejskiego

Udany start Kołobrzeskiego Roweru Miejskiego

19.06.2017

1942 razy wypożyczono od czwartku Kołobrzeski Rower Miejski. Najwięcej wypożyczeń – 580 – było w sobotę, 17 czerwca. Do niedzieli w systemie zarejestrowało się 762 użytkowników.

Kołobrzeski Rower Miejski do dyspozycji mieszkańców i turystów jest od czwartku, 15 czerwca. W mieście jest 12 samoobsługowych stacji wypożyczeń i 125 rowerów. Operatorem systemu jest firma Nextbike Polska. Z rowerów może skorzystać każdy, kto wcześniej zarejestrował się na stronie www.kolobrzeskirower.pl lub jest zarejestrowanym użytkownikiem Nextbike w innym mieście.

Użytkownicy najchętniej wypożyczali rowery na stacji Latarnia Morska, a najpopularniejszymi trasami była przejażdżka między Kamiennym Szańcem a Latarnią Morską i z powrotem oraz między Latarnią Morską a Ratuszem. Średni czas wypożyczenia roweru to 29 minut i 44 sekundy.

Miasto podpisało umowę z operatorem systemu, Nextbike Polska, na cztery kolejne lata, do 2020 roku. Sezon Kołobrzeskiego Roweru Miejskiego będzie trwał do 30 listopada, w kolejnych latach rozpocznie się już 1 marca. Do wypożyczenia roweru niezbędne jest zasilenie konta kwotą minimum 10 złotych. Pierwsze 20 minut każdej przejażdżki jest zawsze bezpłatne, wypożyczenie do 60 minut kosztuje 2 złote, druga godzina – 3 zł, a trzecia i każda kolejna – po 10 zł.